fbpx
on air now

Saariaho Festival slotconcert


De Finse componiste Kaija Saariaho en haar bijzondere vriendschap met cellist Anssi Karttunen

home

mrt 16

Het Muziekgebouw presenteert een festival rond de vorig jaar overleden Kaija Saariaho.
Met haar eigen unieke klanktaal schiep ze ‘wonderschone muziek van een droomachtige kwaliteit’, aldus NRC. Asko|Schönberg speelt zowel het openings– als het slotconcert.

Anssi Karttunen en Kaija Saariaho kenden elkaar sinds ze in de jaren tachtig van de 20e eeuw onafhankelijk van elkaar naar Parijs verhuisden. Ze werden goede vrienden en sindsdien is Karttunen betrokken bij alle cellowerken van Saariaho. Het celloconcert Notes on Light uit 2006 is de ultieme muzikale vertaling van hun band. ‘Saariaho gebruikt veel van haar kenmerkende uitgebreide technieken, inclusief noten die doelbewust met de strijkstok worden verpletterd totdat ze op geluid lijken’, aldus The Boston Globe.
Asko|Schönberg verrijkt de wereld van Saariaho met een werk van haar laatste ‘leerling’ Vasco Mendonça en een blik op haar Japanse fascinatie met een splinternieuw stuk van Mioko Yokoyama.

Vasco Mendonça

Three Speeches and a Technique

Kaija Saariaho

Notes on Light

Mioko Yokoyama

Nieuw werk - wereldpremière

Kaija Saariaho

Quatre Instants

Asko|Schönberg

Ernest Martínez Izquierdo dirigent
Anssi Karttunen cello
Barbara Kozelj mezzo-sopraan
Karen Vourc'h sopraan

Kaija Saariaho (foto Maarit Kytöharju)

Word Vriend van Asko|Schönberg en steun onze uitvoeringen. Lees hier meer

mrt. 16

zondag

20:15

Amsterdam

Muziekgebouw

€36€45
Tickets