Amerika (Muziekgebouw Eindhoven)
Met inleiding door Maarten van Rossem
jan 27 2015
Het programma begint met een inleiding door Maarten van Rossem, historicus gespecialiseerd in de Verenigde Staten.
Maarten van Rossem is wellicht de bekendste commentator van Nederland. Pittig gekruid en eigenzinnig scherpdenkt hij vanavond over de staat waarmee hij een haat-liefdeverhouding heeft: Amerika. De muziek is door en door Amerikaans en biedt een fraaie staalkaart van het huidige componeren.
In Cheating, Lying, Stealing onderzoekt David Lang zijn slechtste eigenschappen. ‘Want componisten willen altijd maar laten zien hoe nobel ze zijn.’ Ironisch en speels. De aanstaande winnaar van de Tromp International Percussion Competition 2014 kan zich uitleven in Mackeys Micro-Concerto. Geschreven uit fascinatie met de eenmansband-mentaliteit van slagwerkers. Bryce Dessner, Composer in residence van het Muziekgebouw Eindhoven, schreef een special voor de winnaar van het Tromp Concourt 2014 een stuk voor slagwerk solo.
Scherpdenkers is een initiatief is van Muziekgebouw Eindhoven en het Koninklijk Concertgebouw Amsterdam, zie www.scherpdenkers.nl
Artists
DAVID LANG
Cheating, lying, stealing
My very empty mouth
STEVEN MACKEY
Micro-Concerto
NED ROREM
Spring Music
Leonard Bernstein
Sonata for Clarinet and Piano
Leonard Bernstein
Sonata for Clarinet and Piano
ASKO|SCHÖNBERG
STORIONI TRIO
slagwerk Dominique Vleeshouwers – winnaar Tromp Concours 2014